Vltava je uzamčená a tak to vypadá, že to doopravdy skončilo...

Děkujeme všem našim milým vodákům za bezvadnou účast a bezproblémový průběh léta. 

Máme teď před sebou několik měsíců na přípravu další, pro nás už 17té sezóny. Tak jako každý rok připravujeme pár novinek, o kterých budeme samozřejmě včas informovat.

Těšíme se na Vás v roce 2019!!!

P1013089

 

Vloženo 30.9.2018 

V sobotu 20. října zamykáme! 

Za dlouhou sezónou uděláme tečku třetí říjnovou sobotu v kempu U Trojice v Českém Krumlově.

Datum konání: sobota 20. října 2018

 Zdravíme kapitány, háčky i ostatní porcelán, zkrátka celý vodácký lid a zveme na tradiční podzimní splutí spojené se zamčením řeky. Pro ty, co jezdí pravidelně, to bude stará vesta, ale pro nové účastníky zopakujeme základní údaje o organizaci akce.

Sraz je opět kolem desáté hodiny v KEMPU KRUMLOV (U Trojice). Zde bude probíhat příjemná zábava a setkání po sezóně. Bude otevřen i kiosek kempu se základními potřebami v pořadí rum, zelená, pivo, klobása, možná i něco jiného, necháme se překvapit. WC bude také otevřeno.

Kdo může, nechť přinese svůj hudební nástroj, ať je na startu veseleji a vodník Pivoňka se svou vodnicí si mohou, jak je jejich zvykem, před plavbou ještě zatančit.

Po všech nezbytných přípravách lodí a výstroje nastane okolo čtvrt na dvanáct slavnostní akt zamčení řeky spojený s pasováním nových háčků a následně se půjde na vodu. Čeká nás 12 km klidně proudící vody, což jsou asi dvě hodiny plavby.

Zastávka U Milana v kempu je dobrovolně povinná, oheň bude hořet a gril bude rozpálen. Klasicky tu bývá čočkovka, palačinky, klobásy, možná krkovička, uvidíme, jak se Milan pochlapí. Kdo chcete, vezměte si i vlastní špekáčky.

Skončíme u našeho kiosku pod jezem ve Zlaté Koruně. Kiosek budeme mít otevřený a těšit se můžete na grilované sele!!!

K organizaci: půjčení vybavení objednávejte předem, nejdéle v pátek. K dispozici veškeré vybavení tak, jak jste zvyklí. Cena je 100,-Kč za osobu. Odvoz lidí ze Zlaté Koruny, kde budete moci zaparkovat, je zajištěn a v ceně. I dopravu je ale třeba objednat předem.

Celou akci pořádáme v rámci našeho sdružení iVltava.cz

 

 Aktualizace 8.8.2018

Jez Konopa je otevřený!!!

Více než měsíční zpoždění přinesly dodatečné zpevňovací práce na skále. Konečně jsme se ale dočkali a dnes ráno  byl jez u "Barevky"  zprovozněný. Firma Strix dokončila sanační práce na skále a propusť jezu je v plném provozu!

Ode dneška šlajsnou jako obvykle:-) 

WP 20130811 015 2

 Aktualizace 1.6.2018

Levý břeh je již upravený a jez se přenáší snadno a krátce u levého pilíře přes korunu. Před týdnem započaly práce na odlamování skály, které skončí koncem června a od začátku prázdnin bude jez sjízdný propustí u pravého břehu tak, jak jsme zvyklí!

  20180505 092551  IMG 20180526 100249 4

30.4.2018

Možná jste zaznamenali zprávu o akutní hrozbě zřícení části skalního bloku Barevné skály u jezu Konopa nad Spolím. První informace z pondělí 23 dubna nás dost zaskočila, protože se vážně uvažovalo o uzavření zhruba dvoukilometrového úseku řeky od mostu ve Větřní po kemp ve Spolí. Naštěstí Povodí Vltavy a.s. jako spráce toku ve čtvrtek zprávu korigovalo a uvedlo informaci na pravou míru. O UZAVŘENÍ ŘEKY NEUVAŽUJE! Vodáci budou v prostoru jezu usměrněni do levé části řeky, kde bude v prvním květnovém týdnu upraven levý břeh a podjezí tak, aby se dal snadno přenášet. Později během května by měla být v levé části jezu vybudována šupna, o jejíž instalaci se jedná. 
V tuto chvíli je pravobřežní komunikace pod skálou v délce asi 50 metrů uzavřená a přímo k jezu se nedá dostat. 
Aktuální informace Lesů ČR, které budou sanaci provádět a na jejichž území se skála nachází říká, že do začátku prázdnin bude vše hotovo a jez už bude možné zdolávat vorovou propustí u pravého břehu tak, jak jsme zvyklí... 

Vloženo 18.8.2018

Ve Vltavě je vody stále dost!

Sezóna se chýlí ke svému konci, ale na Vltavě jako by ani nebyl srpen. Vody je stále dost a oproti ostatním řekám v ČR je stav navíc nadprůměrný. Jakoby se nás sucho, které sužuje naší republiku vůbec netýkalo. Běžně bývá touto dobou odtok z Lipna okolo pěti kubíků za vteřinu. My však splouváme na více než deseti!!! Můžou za to vysoké srážkové úhrny z července, kdy na Šumavě nad Lipnem pršelo velmi vydatně a takřka denně a v jezeře se tak utvořila dostatečná zásoba vody.

Na Vltavě se sucha bát nemusíte a máte jedinečnou šanci urvat na vodě ještě posledních pár prázdninových dní!

 

 

Sjízdnost vltavských jezů na sezónu 2018

Kdy můžeme sjet celou řeku bez zbytečného přenášení a koukání na trámy, které nám brání před dávkou adrenalinu? Už v květnu sjedeme celou řeku na jeden zátah.Již při odemykání Vltavy 21.4. budou instalovány vodácké šupny na 2. jezu Herbertov a 6. jezu ve Spolí na rechlích.

Jez 8. Mrázkův mlýn v Českém Krumlově bude sjízdný od 1. května a vodácká retardérka na jezu 10. ve Zlaté Koruně by měla být do tohoto termínu také instalována.

Takže v prvním květnovém týdnu můžeme všichni jezdit od rána do večera a od začátku do konce.

Samozřejmě dbejte zvýšené opatrnosti a před splutím každého jezu se pečlivě přesvědčte zda-li je to bezpečné!