Ahóóój!

Tady se dočteš o všech letošních akcích, na kterých budeme, které spolupořádáme, pořádáme...

Vše, co zde vidíš, není běžnou součástí stránek pujcovnaraftu.cz a nejde na webu najít. Počítej tedy prosím s tím, že texty jsou zde tak trochu neformální, často se mění,  aktualizují, jsou nedopsané atd... Cílem není to tu mít vyladěné a perfektní, ale  informovat všechny naše známé a kamarády i o akcích, které běžně nenabízíme, ale na kterých sami jsme a zveme tam i Tebe.  

Tak ať to všechno letos klapne👍

Fajn sezónu 2019 všem přeje Jarda

 • Odemykání Lužnice  -  30 března 

Lužnice se každoročně odemyká poslední březnovou sobotu v Suchdole nad Lužnicí v kempu. Letošní termín připadl na 30 března. Startuje se po odemčení a sjíždí k Pilaři nebo až do tábořiště v Majdaleně.

Cena za vybavenou loď (kánoe Samba, Baraka, Yukon, pádla, barely, vesty) a dopravu je 350,- Kč. Kdyby se někdo bál zimy, zajistím neo vybavení (nahlašte prosím, velikost nohy, trička a výšku)

Vydávání lodí od 9:30  v kempu v Suchdole na Lužnicí

 • Odemykání Vltavy  -  13 dubna  -  týden před Velikonocemi

Tradiční akce, kterou pořádáme v rámci našeho spolku iVltava.cz. Po slavnostním ceremoniálu splujeme z krumlovského kempu U Trojice do Zlatky, kde v kempu start sezóny na Vltavě pořádně oslavíme!

Informace a organizace:

Sraz v kempu Krumlov v Č. Krumlově (U Trojice) v 10:00
Hastrmani odemknou řeku v 11:00 
Občerstvení a živá hudba na startu (klobásy, pivo, grog…), cestou v kiosku u Milana a v cíli v kempu Zlatá Koruna
Bezplatné parkování v kempech 
Naplánovaná trasa je 12 km dlouhá (cca 2-3 hod plavby) 
Zapůjčení lodí za poplatek 100,-Kč za dospělou osobu. 
Plavidla rezervujte předem! Na místě budeme mít vybavení pouze pro objednané. 
Objednávky telefonicky, nebo online formulářem
Doprava řidičů ze Zlaté Koruny zpět na start ke Trojici naším minibusem v 9:40 
V Kempu Krumlov bude otevřen kiosek i WC, od 9 hodin do 11:15 příprava na vodu a volná zábava s živou kapelou. 
Akce je vhodná pro děti, voda je klidná, pouze na konci okořeněná zlatokorunským jezem.
Ubytování si můžete domluvit v kempech ve Zlaté Koruně nebo v Krumlově, a to jak ve vlastních stanech,tak v chatkách.
Kemp Krumlov - 720 514 943
Kemp Koruna – 777 729 444
 

 • Jarní splutí Malše  -  už potvrzeno 27 dubna!

Malše se splouvá  -  neodemyká :-) 

Běžně se nejezdí, v řece je normálně vody málo a tak pouze dvakrát v roce si dáme Malši z Římova (tedy až na občasné vyjímky, kdy Římov odpouští za velkých dešťů). Přehrada pustí obvykle asi 16 kubíků! To je pěkný nášup, bohužel ale nevydrží dlouho a už po poledni voda opadá. No, po návštěvě hospod v Hamru, Doudlebech a Plavě dojíždíme vždy bez vody  

Sraz a předávání lodí v 9:30 nad mostem v Římově. Býváme asi 200 metrů za mostem, někde tady: https://mapy.cz/zakladni?x=14.4940263&y=48.8564033&z=18&pano=1&pid=45397722&yaw=1.804&fov=1.257&pitch=0.048 

Cena za vybavení:

 • Raft 4 osoby 600,-Kč
 • Raft 6 osob 800,-Kč
 • Raft 7 osob 900,-Kč
 • Kánoe plast, vzduch 300,-Kč

Cena vypůjčení je vč. vybavení (lodě, pádla, vesty, barely) a dopravy

 

 • Jarní čištění Vltavy  -  sobota 4 května

Aktualizace 28.4. 2019

Už máme úsek, letos na jaře ze Zlatky po Dívčák. Tam ale bordel nakládat nebudeme, sjedem si to až do Boršova, resp. k Rybům k Romanovi na chajdu. malé občerstvení u něj, naložit rafty, brajgl a domů. 
Letos je fůra nepořádku výš než obvykle. Co začalo jarní tání, teklo z Vyššáku přes 50 kubíků a vyplavený humáč je nachytaný v pobřežním porostu. My se ale zaměříme na zasviněné vracáky a nejbližší okolí břehů, kde toho je taky kopice a připravené pytle snadno naplníme. To by nás jinak musela být armáda, abysme to sesbírali komplet...

Jako obvykle spolu s Káčkařema a Cestou a někdy i Odyseou máme na starost úsek ze Zlatky do Boršova ( jestli jeden z břehů, nebo oba, ale jen část z trasy domlouváme vždy těsně před). Pytle na binec dostanete ode mně ve Zlatce u kiosku a kontajner bývá u jezu v Boršově. Systém je jednoduchý -  část posádky po březích sbírá odpadky a ostatní je odebírají a skládají na rafty, které i řídí. Brajglu se pak zbavíme u jezu v Boršově - tedy pokud tam dojedeme. Stává se totiž občas, že dojde ke zdržení na trase, kdy na vině jsou některé návykové látky a to pak sesbírané odpadky likvidujeme později v kontajneru v půjčovně.

 

 

 • Jarní Salza  -  10-12 května (termín už je plný😥)

Veškeré podrobnosti našeho splouvání Salzy kdykoliv u mě na telefonu.

 • Koloběžkovoda vždy dva dny v posledním týdnu o prázdninách (termín už je plný😥)

Letos po+út 26-27.8. Sraz máme na parkovišti u lanovky na Kleť. Vyjdeme, nebo vyjedeme (jak kdo chce a taky podle počasí)  nahoru k rozhledně, odkud po malém rozhlédnutí, občerstvení a vyzvednutí koloběžek sjíždíme do Českého Krumlova. Ten projedeme celý až k Barevce, kde kolobrndy vyměníme za lodě a splujeme přespat k nám do kiosku do Zlatky. Večerní oheň, buřty, pivko a další den dojezd do Boršova a když se zadaří, až k Venovi do mlejna.  

 • Podzimní čištění Vltavy  -  termín ještě není domluvený
 • Podzimní Salza I  -  20-22 září
 • Podzimní Salza II  -  27-29 září (termín už je plný😥)
 • Krumlovský vodácký maraton  -  ani tady ještě není termín potvrzený, ale tipnu si, že 12 října
 • Zamykání Vltavy  -  termín je vždy týden po maratonu, počítám tedy prozatím s 19 říjnem

Naše oblíbená akce na stejné trase a průběhu jako při Odemykání Vltavy na jaře. Jezdíme z Krumlova od Trojice, kde po ceremoniálu pomalu vyplouváme směr Zlatá Koruna. Tam grilujeme prase a dokud ho nesníme a nevypijeme zbytek kiosku, domů nejedeme😁 Podrobnosti včas dodám.

 

                                                                                                                                                             

 • Mlýnská stoka  -  29 prosince (termín už je plný😥)

Jezdíme pravidelně v neděli mezi svátky. Lodě dáváme na vodu hned pod stavidlem u Špačků a dojíždíme ke slepému rameni Malše. Sraz máme kolem půl jedenácté tak, abychom mohli před polednem vyrazit. Po naložení lodí se přesouváme do restaurace u Flíčků, kde poslední akci roku řádně zapijeme. Vozím vždy pouze dva vleky - max. 18 kánoí a tak je třeba neváhat s rezervací. Cena za půjčení je dobrovolná a vybírá se do klobouku v hospodě a vybraná částka se u Tondy samozřejmě vzápětí propije..

 

<iframe style="min-width:710px;min-height:500px;" src="https://www.vodackanavigace.cz/frame.aspx?id=2&uo=2975&ud=2979&detailid=2073" ></iframe>

Děkujeme za Vaší objednávku. Po jejím zpracování Vám rezervaci potvrdíme.

 

 

 

 

Proč vyrazit na vodu zrovna s námi?


17 let zkušeností s půjčováním lodí na Vltavě

17 let stejný telefon, email, ičo...

Odvezeme Vás, vybavíme Vás, poradíme Vám

V sezóně nonstop provoz - jsme u vody pořád s Vámi!

 

Půjčovna raftů a kánoí Pirát - fyzická osoba Jaroslav Lhotský

U Cihelny 185 37001 Litvínovice - Šindlovy Dvory

IČ: 632 48 417

www.pujcovnaraftu.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 608 12 13 12, 607 54 11 55 

uzavírá smlouvu o nájmu vybavení jako pronajímatel písemně na základě objednávky nájemce.

Nájemce uvede v objednávce své jméno, příjmení, adresu, telefonní číslo, mailové spojení a při přebírání vybavení předloží své dva doklady totožnosti - Občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas, nebo jiný průkaz totožnosti.

 

OBJEDNÁVKA: 

Objednávku je možné učinit přes internetový formulář na stránkách www.pujcovnaraftu.cz/online-objednávka, emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo telefonicky na čísle 608121312.

Po zadání je objednávka zpracována a pokud je vybavení k dispozici, potvrdíme ji a objednané položky zarezervujeme. Nájemce je mailem vyzván k zaplacení nevratné rezervační zálohy ve výši 50% z celkové  částky pronájmu se splatností do doby uvedené v rezervačním emailu a na uvedený účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 14 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději do třech dnů od doručení potvrzení rezervace. V odůvodněných případech je možné sjednat jiný termín a způsob platby. Neposlání platby v termínu neruší automaticky rezervaci. Tuto rezervaci je nutno zrušit písemně mailem nebo telefonicky na čísle 608121312. Půjčovna raftů a kánoí Pirát - fyzická osoba Jaroslav Lhotský si vyhrazuje právo v případě nezaplacení rezervace v termínu jednostranně rezervaci zrušit. Zrušení plavby se řídí storno podmínkami uvedenými níže. 

 

PODMÍNKY SMLOUVY O NÁJMU VYBAVENÍ: 

 1. Nájemce je povinen užívat vybavení pouze k účelu ke kterému je určeno a to obvyklým způsobem. Nájemce je povinen zacházet s vybavením šetrně tak, aby nedošlo ke škodě na vybavení a k jeho nadměrnému opotřebení. Vybavení dle smlouvy je určeno pro vodní turistiku a je nutné je chránit před poškozením teplem (např. oheň) a v případě nafukovacích plavidel před nadměrným slunečním zářením.
 2. Vybavení může používat pouze nájemce a osoby určené nájemcem. Za poškození vybavení osobou, které nájemce vybavení svěřil, nese odpovědnost sám nájemce.
 3. Právo užívat vybavení zaniká uplynutím doby, na kterou byla smlouva sjednána. Po zániku práva užívat vybavení je nájemce povinen jej vrátit do místa, kde vybavení převzal nebo dle písemné dohody.
 4. Případné poškození nebo závady na vybavení vzniklé z nedbalosti či nesprávným užíváním nebo z jiných příčin zaviněných či způsobených nájemcem (včetně situace, kdy nebude znám viník), hradí v plné výši nájemce.
 5. Nájemce je povinen zabezpečit zapůjčené vybavení před krádeží. V případě krádeže vybavení je nájemce povinen neprodleně ohlásit událost Policii ČR a předložit pronajímateli protokol o ohlášení krádeže.

 6. V případě nevrácení vybavení z jakýchkoliv důvodů bere nájemce na vědomí, že je povinen uhradit částku rovnající se pořizovací hodnotě nového předmětu, za kterou lze vybavení v době trvání nájemní smlouvy pořídit.  
 7. V případě porušení stanovených Podmínek smlouvy o nájmu vybavení ze strany nájemce, má pronajímatel právo ukončit jednostranně smlouvu dnem, kdy zjistí toto porušení. Nájemce je povinen v tomto případě okamžitě na požádání pronajímatele vrátit veškeré zapůjčené vybavení a uhradit s tím spojené veškeré náklady.
 8. V případě nedodržení sjednané doby a místa vrácení vybavení je nájemce povinen uhradit pronajímateli náklady spojené s vrácením vybavení do sjednaného místa. Za nevrácení vybavení dle podmínek smlouvy se sjednává mezi účastníky pokuta ve výši dvojnásobku denní sazby nájemného za každý započatý kalendářní den prodlení a to až do jeho vrácení.
 9. Úhrada nájemného, pokud nebyla uhrazena s objednávkou, se provádí při podpisu smlouvy o nájmu vybavení.
 10. Nájemce je povinen se seznámit a dodržovat Řád plavební bezpečnosti a předpisy související s pohybem vodáků, které jsou platné na sjížděný úsek řeky či jiné lokality.
 11. Lodě jsou určeny na tyto stupně obtížnosti: kanoe plastová otevřená – do stupně WW 1, kánoe nafukovací  Pálava WW2, kánoe nafukovací Yukon a Baraka WW3, kajak Bert – WW 3, kajak Coosa WW1, raft Colorado 360 a 450 a raft Hobit WW 3. Pronajímatel nenese odpovědnost za úrazy způsobené provozem plavidla.
 12. Nájemce při podpisu smlouvy přebírá kopii vyhotovení smlouvy o nájmu vybavení.

 

STORNO ÚČASTNÍKA:

Při stornu objednávky objednavatelem se zaplacená záloha nevrací.

Zaplacenou zálohu lze přesunout a vyčerpat po vzájemné dohodě v náhradním termínu.

Uvedené storno podmínky jsou platné, pokud není u konkrétní akce stanoveno jinak. 

Povodně, sucho: půjčovna nenese odpovědnost za počasí a stav vody. V případě sucha, nebo povodní si Půjčovna raftů a kánoí Pirát - fyzická osoba Jaroslav Lhotský vyhrazuje právo zrušit výpůjčky na takto ohroženém úseku řeky bez náhrady. 

 

SLEVY:

Věrnostní sleva: 5% z ceny objednávky - obdrží jí automaticky každý, kdo již v minulosti čerpal služby Půjčovny raftů a kánoí Pirát - fyzická osoba Jaroslav Lhotský . Věrnostní sleva se vztahuje pouze na půjčovné. Na dopravu, převoz bagáže a veškeré ostatní služby se sleva nevztahuje.

Množstevní sleva: 5% z ceny objednávky - při objednávce v hodnotě půjčovného 5000,-Kč - 9999,-Kč. 10% z ceny objednávky - při objednávce půjčovného v hodnotě 10000,-Kč a víc. Množstevní sleva se vztahuje pouze na půjčovné. Na dopravu, převoz bagáže a veškeré ostatní služby se sleva nevztahuje.

Dosažené slevy se SČÍTAJÍ. Celková cena je stanovena tak, že se sečte celková hodnota za objednaný materiál. Z této částky se následně odečte sleva. Na slevu není právní nárok. Sleva je přiznána klientům, kteří nemají žádné nevypořádané pohledávky vůči Půjčovna raftů a kánoí Pirát - fyzická osoba Jaroslav Lhotský.

 

ZTRÁTA, ÚPLNÉ ZNIČENÍ, KRÁDEŽ:

Při úplném zničení, ztrátě nebo odcizení předmětu nájmu bude nájemcem uhrazena pronajímateli částka odpovídající ceně nového předmětu nájmu, která je splatná do deseti dnů ode dne ukončení nájemního vztahu. Dostane-li se nájemce do prodlení s uhrazením této částky, je povinen zaplatit pronajímateli smluvní pokutu ve výši 300,-Kč za každý den svého prodlení až do zaplacení.

 

NÁHRADA VZNIKLÉ ŠKODY:

Dojde-li k poškození předmětu nájmu po dobu trvání nájemního vztahu, zavazuje se nájemce uhradit opravu předmětu nájmu tak, aby jej bylo možno opět užívat k účelu, ke kterému je určen, a to vždy bez ohledu na skutečnost, zda škoda byla způsobena zaviněním nájemce. Opravdu takto způsobeného poškození na předmětu nájmu zajistí pronajímatel, když náklady spojené s opravou budou přednostně hrazeny z kauce, kterou nájemce pronajímateli předal při podpisu smlouvy. Případný rozdíl mezi výší kauce, která byla na opravu použita a skutečnou cenou opravy bude nájemci vrácen, případně se jej nájemce zavazuje doplatit po provedené opravě. V případě, že kauce není nájemcem při podpisu této smlouvy složena, je nájemce povinen uhradit skutečnou škodu, tedy zejména náklady na opravu či nákup nové věci odpovídající předmětu nájmu, která pronajímateli v souvislosti s tímto nájemním vztahem vznikla. V případě, že dojde za trvání nájemního vztahu k poškození předmětu nájmu, je o tomto nájemce povinen s pronajímatelem sepsat Záznam o vrácení materiálu, který mu při ukončení nájemního vztahu pronajímatel předloží.

 

PLATBA:

Platbu je možné provést převodem na účet a s údaji uvedenými v rezervačním mailu k objednávce a to do sedmi dnů po potvrzení objednávky. Pro velké objednávky a objednávky učiněné s velkým předstihem několika měsíců nabízíme možnost zaplatit v určeném termínu pouze zálohu ve výši 50% ceny objednávky a zbytek doplatit tak, aby byla platba připsána na náš účet nejpozději 2 dny před vyplutím, nebo hotově při převzetí vybavení.

Po domluvě je možné zaplatit objednávku hotově na některé z našich poboček. (Šindlovy Dvory a Zlatá Koruna).

Objednávky učiněné "na poslední chvíli", méně než 2 dny před vyplutím, je možné platit hotově při přebírání vybavení.

 

PLATEBNÍ ÚDAJE Z ČR: 

Banka: Fio banka, a.s

Účet: 2000347572/2010

PLATBA ZE ZAHRANIČÍ / Payment from other countries:

Account Jaroslav Lhotský

BIC: FIOBCZPPXXX

IBAN: CZ9720100000002000347572

Bank: Fiobanka

Adress: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1

Code: 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše kontaktní informace

Termín

* Zadáte-li do kolonky "Místo převzetí" jiné místo než České Budějovice, bude do objednávky započtena doprava materiálu dle ceníku dopravy.

Lodě

Vybavení