Aktualizace 8.8.2018

Jez Konopa je otevřený!!!

Více než měsíční zpoždění přinesly dodatečné zpevňovací práce na skále. Konečně jsme se ale dočkali a dnes ráno  byl jez u "Barevky"  zprovozněný. Firma Strix dokončila sanační práce na skále a propusť jezu je v plném provozu!

Ode dneška šlajsnou jako obvykle:-) 

WP 20130811 015 2

 Aktualizace 1.6.2018

Levý břeh je již upravený a jez se přenáší snadno a krátce u levého pilíře přes korunu. Před týdnem započaly práce na odlamování skály, které skončí koncem června a od začátku prázdnin bude jez sjízdný propustí u pravého břehu tak, jak jsme zvyklí!

  20180505 092551  IMG 20180526 100249 4

30.4.2018

Možná jste zaznamenali zprávu o akutní hrozbě zřícení části skalního bloku Barevné skály u jezu Konopa nad Spolím. První informace z pondělí 23 dubna nás dost zaskočila, protože se vážně uvažovalo o uzavření zhruba dvoukilometrového úseku řeky od mostu ve Větřní po kemp ve Spolí. Naštěstí Povodí Vltavy a.s. jako spráce toku ve čtvrtek zprávu korigovalo a uvedlo informaci na pravou míru. O UZAVŘENÍ ŘEKY NEUVAŽUJE! Vodáci budou v prostoru jezu usměrněni do levé části řeky, kde bude v prvním květnovém týdnu upraven levý břeh a podjezí tak, aby se dal snadno přenášet. Později během května by měla být v levé části jezu vybudována šupna, o jejíž instalaci se jedná. 
V tuto chvíli je pravobřežní komunikace pod skálou v délce asi 50 metrů uzavřená a přímo k jezu se nedá dostat. 
Aktuální informace Lesů ČR, které budou sanaci provádět a na jejichž území se skála nachází říká, že do začátku prázdnin bude vše hotovo a jez už bude možné zdolávat vorovou propustí u pravého břehu tak, jak jsme zvyklí...