Pro snazší organizaci půjčovny v době letních špiček jsme otevřeli pobočku ve Zlaté Koruně. Najdete nás na pravém břehu hned pod jezem mezi silnicí a řekou. Součástí pobočky je i vodácký kiosek. Parkování zdarma hned vedle. 


Půjčovnu zde provozujeme od června do září.

Půjčovna

V pobočce půjčovny raftů a kánoí ve Zlaté Koruně si půjčíte vybavení pro jednodenní sjezd řeky. Můžete vyrazit přímo od půjčovny na trasu do Boršova, nebo se nechat vyvézt nad Český Krumlov a splout zpět k nám. K dispozici zde máme i populární paddleboardy, které vyzkoušíte na klidné vodě nad jezem, nebo na mírně proudící vodě mezi námi a mostem do obce. 

Trasa se startem v Českém Krumlově, nebo nad ním s dojezdem do Zlaté Koruny

Vybrat lze z mnoha délek splutí, kdy jako nejvzdálenější bod doporučujeme vyrazit z Nahořan/Branné (kemp U Fíka) Zpět k nám to trvá kolem sedmi hodin plavby a délka úseku je 28 km.

Lze ale zvolit z množství dalších nástupních míst a zvolit tak dle vlastní potřeby délku plavby mezi 12 - 28 km.

Zajímavost: množství jezů - se startem nad Českým Krumlovem Vás čeká zdolání sedmi jezů z celkových jedenácti. Vltavské jezy jsou vodáckému sportu uzpůsobené a za běžného stavu vody naprosto bezpečné. Četnost jezů na této trase hodnotí s velkým nadšením hlavně děti!

Detaily jednotlivých jezů prohlédnete zde


Trasa Zlatá Koruna - Boršov

Čtyřhodinová plavba malebnou krajinou, která není tolik dotčená lidskou činností. K dispozici je během splutí pět odpočinkových míst, kde se lze občerstvit a oddechnout.
Zhruba v polovině plavby minete zříceninu hradu Dívčí Kámen.

Délka: 19 km

Zajímavost: největší spád toku z celé sjížděné trasy mezi V.Brodem a Českými Budějovicemi. Ze "Zlatky" dolů Vás řeka pěkně pohoupe bez pádlování na mírných vlnkách a nebudete muset zdolávat nepopulární "voleje". Pádlování Vás čeká až na samém konci před jediným jezem na trase - Zátkovým Mlýnem. 

 

Kiosek

Součástí půjčovny je i kiosek, kde se můžete po plavbě, nebo na jejím startu občerstvit. K dispozici točená desítka a nefiltrovaná dvanáctka, široký výběr nanuků, limonád a jídel.
Doporučujeme ochutnat výbornou Vrábečskou klobásu nebo Budějovický Pikador. Děti určitě ocení několik druhů ledové tříště a nanuků

GPS půjčovny Zlatá Koruna: N 48°51.06010', E 14°22.03732'

Půjčovna Zlatá Koruna