V případě, že přijedete vlakem, můžeme Vás vyzvednout i se zavazadly již na nádraží v Českých Budějovicích a i s objednaným materiálem Vás odvezeme na místo vyplutí. Při ukončení plavby Vás zase odvezeme zpět na nádraží,nebo na místo vašeho určení.

Chcete-li se pohodlně utábořit, doporučujeme plavbu ukončit do 16té hodiny.Obzvlášť o víkendech je občas v pozdějších hodinách obtížné najít v kempech dostatek prostoru pro Váš stan. Navíc uvolníte řeku rybářům, kterým taky patří:)

Vaší bagáž a věci které nutně nepotřebujete při sjíždění si můžete bezplatně schovat u nás, při vracení materiálu Vám ji dovezeme , popř. si ji vyzvednete ve skladu lodí.

Nevýhodou raftů a nafukovacích kánoí je vyšší riziko poškození.Nafukovací plavidla můžete poškodit při sjíždění o ostrý kámen, či předmět který do řeky nepatří. Největší nebezpečí ale hrozí, je-li raft vystaven nadměrnému slunečnímu záření. Tlak v komorách se několikanásobně zvýší a hrozí prasknutí člunu. Je však velmi jednoduché osvojit si principy používání, při jejichž dodržování je riziko poškození prakticky nulové.Při převzetí vybavení Vás tedy podrobně seznámíme, jak s čluny zacházet. Poškodí-li se Vám raft během sjíždění tak, že již není možné s ním pokračovat, přivezeme Vám dle možností raft jiný a poškozený odvezeme.Opravu poškození ale hradíte Vy.

V případě, že Vám vážný důvod nedovolí uskutečnit pronájem vybavení a Vy máte zaplacenou zálohu, rádi Vám pomůžeme najít jiný termín a rezervaci přesuneme dle vašich i našich možností.

Obvyklý průtok je v létě na Vltavě cca 8 - 10m3/vteřina. Ideální průtok pro sjíždění je do 30m3. Od 50m3 za vteřinu doporučujeme všem vodákům na pevných lodích zvážit uskutečnění sjíždění. Aktuální stav průtoku Vltavy, každou hodinu aktualizovaný naleznete na: stavy.pvl.cz

Pokud chcete mít větší jistotu a klidnější spánek, můžete si svůj raft, nebo kánoi zajistit zámkem s řetízkem. Stačí, když nás o zámek požádáte při předávání lodí. Za tuto službu nic neplatíte a nemusíte ji objednávat předem.