Aktualizace 1.10.2020 

Stejně jako maraton, letošní odemykání v dubnu a spoustu dalších akcí, i zamykačku jsme museli zrušit. Příští rok se snad už zase podaří.

24.9.2020

I letos zamykáme týden po maratonu. Tentokrát v sobotu 17tého října.

Jako obvykle se těšíme v 10:00 v kempu Krumlov (U Trojice). Setkáme se po sezóně a ještě stihneme vše probrat, než Vltavu zamkneme.

 

Aktualizace 1.10.2020 

Tak zase všechno jinak😰 Maraton se letos nakonec nejede. Současná, včera přijatá opatření bohužel jeho uskutečnění neumožní...

Slabou útěchou je, že voda v sobotu poteče stejná, jako kdyby se maraton konal😉

Těšíme se na devátý říjen 2021!

 

23.9.2020

Krumlovsky vodacky maraton

Zatím se zdá, že krumlovský maraton s jistými omezeními proběhne. V článku přinášíme bližší informace převzaté z webu maratonu

7.8.2020

Deštivé počasí v první polovině prázdnin zapříčinilo zvýšený průtok v řece, který neumožňoval bezpečné sjetí jezu. Povodí Vltavy proto po dohodě s investorem přistoupilo  k rozhodnutí jez uzavřít do konce vodácké sezóny. Aktuální průtok by již splutí s opatrností umožnil, ale omezení trvá. Tak tedy příští rok...

30.8.2020

Jarní události kolem koronaviru nám nedovolily užít si Malši před startem sezóny a přesto, že nákaza zatím není zdaleka zažehnána, máme možnost vypravit se bez omezení v obvyklém termínu druhou zářijovou sobotu.

 

23.5.2020

Práce na stavbě malé vodní elektrárny na jezu Konopa nad Spolím zdárně pokračují a stavebník dle plánu v pátek dokončil úpravu šlajsny, která je tak opět sjízdná. Proměna je výrazná, stará vorová propusť zmizela a šlajsna je úplně nová a jiná. Proto doporučujeme před zdoláním pořádně prohlédnout! Přenáší se velmi pohodlně, vpravo od nájezdu do propustě jsou zbudované pozvolné stupně.

Pozor na "schod" u vyústění v podjezí. Mohl by překvapit...

!!! V žádném případě nezkoušejte zdolat jez přes nedokončenou korunu!!! Pod jezem jsou navalené velké ostré balvany a případný pokus o sjetí by byl velmi nebezpečný!

Další fotky v detailu článku.