Zima to pomalu balí a odemykání řek se blíží. Níže přinášíme aktuální informace o akcích, kam s námi lze vyrazit ještě před vypuknutím hlavní vodácké sezóny. 

 

Šumavský národní park před pár dny spustil registrační systém pro zájemce o splouvání úseku Teplé Vltavy.

Vloženo 30.9.2018 

V sobotu 20. října zamykáme! 

Za dlouhou sezónou uděláme tečku třetí říjnovou sobotu v kempu U Trojice v Českém Krumlově.

Datum konání: sobota 20. října 2018

 Zdravíme kapitány, háčky i ostatní porcelán, zkrátka celý vodácký lid a zveme na tradiční podzimní splutí spojené se zamčením řeky. Pro ty, co jezdí pravidelně, to bude stará vesta, ale pro nové účastníky zopakujeme základní údaje o organizaci akce.

Vltava je uzamčená a tak to vypadá, že to doopravdy skončilo...

Děkujeme všem našim milým vodákům za bezvadnou účast a bezproblémový průběh léta. 

Máme teď před sebou několik měsíců na přípravu další, pro nás už 17té sezóny. Tak jako každý rok připravujeme pár novinek, o kterých budeme samozřejmě včas informovat.

Těšíme se na Vás v roce 2019!!!

P1013089

 

Vloženo 18.8.2018

Ve Vltavě je vody stále dost!

Sezóna se chýlí ke svému konci, ale na Vltavě jako by ani nebyl srpen. Vody je stále dost a oproti ostatním řekám v ČR je stav navíc nadprůměrný. Jakoby se nás sucho, které sužuje naší republiku vůbec netýkalo. Běžně bývá touto dobou odtok z Lipna okolo pěti kubíků za vteřinu. My však splouváme na více než deseti!!! Můžou za to vysoké srážkové úhrny z července, kdy na Šumavě nad Lipnem pršelo velmi vydatně a takřka denně a v jezeře se tak utvořila dostatečná zásoba vody.

Na Vltavě se sucha bát nemusíte a máte jedinečnou šanci urvat na vodě ještě posledních pár prázdninových dní!